راهنمای سفر به روسیه

راهنمای سفر به روسیه

 • پیش شماره: +7

 • زبان رایج: روسی

 • واحد پولی: روبل

 • شهرهای مهم: مسکو، سنت پترزبورگ

 • اخلاف ساعت با ایران: 00:30+
 • با سفر به روسیه می توان رشته‌کوه اورال، که قدیمی‌ترین کوه جهان دانسته می‌شود، و عمیق‌ترین دریاچه جهان، دریاچه بایکال را از نزدیک دید؛ می‌توان از مناطق قطبی به جلگه‌های خوش آب‌وهوا، از بیابان به یخچال‌های طبیعی، و از دره به آتش‌فشان‌ها رفت، بدون اینکه به ویزای جدیدی احتیاج داشته باشید.

  اطلاعات لازم برای سفر به روسیه

  بهترین زمان سفر:

  جولای و آگوست گرم‌ترین ماه‌های سال هستند، و به همین علت مهم‌ترین فصل تعطیلات نیز به شمار می‌روند. البته اگر به برف و یخ نیز علاقه‌مند باشید و مشکلی با هوای سرد نداشته‌باشید، زمستان‌های روسیه فوق‌العاده است، روزهایی که برف جلوه‌ای فوق‌العاده به همه‌چیز می‌بخشد. روزهای پایانی اکتبر (بارشهای اولیه برف)، و ماه‌های مارس و آوریل (آب شدن برف‌های زمستانی) برای سفر مناسب نیستند. در این روزها پیاده‌روی در خیابان ها تقریباً غیرممکن است و برف‌های آب شده به همه جا نفوذ می‌کنند.

  آب‌ و هوا:

  این تفکر که سرمای همیشگی و برف و یخ همهٔ خیابان‌ها و شهرهای روسیه را دربر گرفته است در بین اکثر مردم جهان پذیرفته شده‌است، اما این آب‌وهوا فقط مربوط به بخش شمالی روسیه است. آب‌وهوای ناحیه جنوب غربی معتدل و نیمه مرطوب، و نواحی جنوب شرقی معتدل و خشک است. میانگین دمای مسکو و سنت‌پترزبورگ در تابستان 32 درجه سانتی گراد، و در زمستان 25- درجه است.

  ساعت اداری:

  بانک‌ها و ادارات دولتی معمولاً از دوشنبه تا جمعه و از ساعت 8 صبح تا 5 عصر مشغول به کارند. رستوران‌ها نیز از ساعت 11:00 صبح به بعد مشغول به کارند.

 • شهرهای مهم:

  مسکو

  این شهر با جمعیتی در حدود 11.5 میلیون نفر، بزرگترین شهر اروپا به شمار می رود. مسکو در بخش غربی روسیه و روی رودخانه ای به همین نام قرار گرفته است. آب و هوای سرد زمستانی و گرم و خشک تابستانی مهمترین مشخصه این شهر ثروتمند است. معماری های فوق العاده روسی، بناهای زیبا و نزدیکی جاذبه های گردشگری به یکدیگر گردشگران زیادی را سالانه به این شهر می کشانند. کاخ کرملین، میدان سرخ، کلیسای سنت باسیل، تیاتر بولشوی، متروی مسکو، اسلحه خانه، کافه پوشکین و آسمان نمای مسکو از مهم ترین جاذبه های این شهر هستند.

  ورودی میدان سرخ

  نمایی از کلیسای بسیار زیبای سنت باسیل در میدان سرخ

  مسکو

  مسکو

  مسکو

  مسکو

  سنت پترزبورگ:

  شهر پتر مقدس که با القابی مانند ونیز شمالی، یا موزه‌ای در فضای باز نیز شناخته می‌شود بدون اغراق یکی از زیباترین شهرهای جهان است. این شهر در شمال غربی روسیه و در کناره‌های رود نِوا قرار دارد. شب‌های سفید این شهر، موزه آرمیتاژ، کلیسای جامع سنت پتر، و کاخ پطرهوف بخش کوچکی از دیدنی های شهر کاخ ها، کانال ها، و کلیساها هستند.